News

מה זה מברשת גילוח

מה זה מברשת גילוח :

מברשות הגילוח במקור היו משיער סוס.  
במלחמת העולם הראשונה היתה מגיפת אנטרקס, המועבר (בין היתר ? בלעדית ? לא ברור לי) על ידי סוסים.  מההיסטריה (כי השיער עצמו לא מעביר את המחלה)  הופסק השמוש בהן.

לדעתי, הן פחות מוצלחות משיער גירית.  יחד עם זאת - יש מספר שולי של יצרנים (ליתר דיוק - אני מכיר רק אחד, ספרדי

מברשות משיער גירית, הם המומלצות לגילוח רטוב. הבעיה שהשיער סופח מים לזמן רב יחסית (לא כך שיער סוס שאינו שומר על הרטיבות), שיער סוס מומלץ למסג' ועיסוי - יבש או רטוב.
גם בשיער גירית יש 3 סוגים, ה"חלש" ביותר - מחיה מתה, אחריו משיער רחוק מהגוף (קשה יותר) גדול סוף הזנב, הטוב ביותר נחשב הקרוב לגוף ,אזור הצואר.
לגבי המחיר, כל מה שנכתב משפיע על המחיר!
בנוסף, משפיעים נוספים הוא כמות השיער (הקוטר בבסיס), ולמהדרין מומלץ לרכוש מברשת עם ציפוי כסף בקצה השיער, זה מונע פיצול השיער, ומאריך את חיי המברשת.
גורם נוסף המשפיע על המחיר הוא הנסיון והמקצועיות של היצרן.
טיב ראש המברשת נקבע ע"י טיב החיבור שמחבר את קבוצת השערות. רוב המברשות מיוצרות כמובן בסין אבל מעטות גם באנגליה ואלה כמובן יקרות יותר ונטען שגם איכותיות יותר למרות שקראתי ביקורות על מברשות כאלה שאיבדו שערות בקצב מהיר.

כמה מילים על קצף גילוח

ועכשיו כמה מילים על קצף גילוח :
קצף הגילוח מאפשר לסכין הגילוח לעבור מעל שכבה שומנית מעל העור וכך למנוע שפשופים וחתכים. הקצף גם מרכך את השיער וכך מאריך את חיי הלהב ומאפשר חיתוך קל יותר עם התנגדות קטנה יותר.

פרט לחלוקה בין מקורות הקצף לסבונים, קרמים וקצף מוכן בתרסיס, אפשר להוסיף גם חלוקה לפי סוגי השמנים בשימוש (לנולין או גליצרין למשל) וגם עד כמה הקצף מבוסס על חומרים טבעיים או שמוספים לו חומרים היכולים לגרות אלרגיה או לגרום לאדמומיות וגרוע מכך.

המוצר הפופולרי ביותר הוא קצף הגילוח המגיע כקצף בלחץ בתרסיס או כג'ל שיש להקציף. בשני המקרים מדובר בחומרים שאינם, בד"כ, טבעיים, מייבשים את העור ומשם הדרך לגדילת שיער מתחת לעור ואדמומיות, קצרה.מומלץ לא להשתמש בהם.
קיימים היום בשוק מורצים איכותיים מאוד ברמות מחירים סבירים,כמו סבוני גילוח וגם קרם גילוח טבעיים.
כדי למנוע ייבוש העור, יצרנים איכותיים מוסיפים שמנים כמו שמן זית, שמן שקדים וכו'.
d edit me. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

שאלות ותשובות בנושא גילוח קלאסי

שאלה : האם אשיג גילוח קרוב יותר,באמת?
תשובה : האם תשיג גילוח קרוב יותר? לא אוהב את התשובה הזאת אבל...  כן- ולא...
שאלה : האם אשיג גילוח קרוב יותר,באמת?
תשובה : האם תשיג גילוח קרוב יותר? לא אוהב את התשובה הזאת אבל...  כן- ולא...
לא כי הפיוז'ן מושך את השערה ואז חותך. לכן החיתוך נעשה למעשה מתחת לפני העור.
כן כי בגילוח יומיומי, הפיוז'ן גורם לגדילת שיער פנימה בגלל החיתוך מתחת לעור ולכן יש פציעות, כתמים ולבסוף, שערות שקופצות אחרי הגילוח מתוך הנקבוביות. למיטב הבנתי, הסבון שמודבק למאך ועובר על העור לאחר הסכינים נועד לחטא ולדחות את הקפיצה הזאת אבל בגילוח יומיומי, אין מזה מנוס.
לכן גילוח רטוב בריא יותר.
שאלה :האם אחתך פחות?
תשובה : אני לא רוצה להישמע פילוסופי אבל הטכניקה הנכונה היא מינימום מאמץ, מהירות איטית וריכוז. פשוט לא משקיעים שום מאמץ כלפי העור אלא רק מקפידים על הזווית של הסכין ביחס לעור ועוברים במהירות איטית ע"ג העור.
אתה יכול לקחת בלון לנפח, לשים קצף ולגלח. אם אתה מצליח להוריד את כל הקצף בלי לפוצץ את הבלון, אתה מוכן לגילוח. אם תפוצץ, זה יהיה קצת בלגן עם הקצף אבל משחק נחמד ואימון טוב.
שאלה :האם הגילוח יקח לי את אותו זמן, זה באמת שווה את ההשקעה??
סדר גודל של 10 גילוחים רצופים בכיוון גדילת השיער ותהיה מוכן להתגלח בניצב לכיוון וגם נגד. קח את הזמן ותסתגל למיומנות. מילארדי אנשים עשו זאת לפניך ועדיין עושים זאת בעיקר באסיה הודו, פקיסטן.
המוטיבציה  - עור בריא יותר ועלות שוטפת נמוכה באופן משמעותי.
שאלה : כל כמה זמן להחליף את הסכין גילוח ?
תשובה : אני מחליף כל 4-3 גילוחים. אדיסון מחזיק אצלי 4 פעמים.
FEATHER  יצרן יפני מחזיק כ-5 וכשהתחלתי להתגלח, החלפתי כל 3 כי המיומנות שלי היתה לא טובה, הפעלתי לחץ ואז הייתי יותר רגיש. בעיקרון, נסה לגלח כך:
1.   מצא את הזווית הנכונה - בהתחלה זה קצת ניסוי וטעיה אבל תוך כמה גילוחים זה יהיה טבע שני להכיר את הזווית הנכונה
2.  משיכות קצרות ותיקון זווית בין משיכות
3.  בלי שום לחץ לכיוון העור, תן למשקל הסכין לעשות את שלו
אני ממליץ שאת הגילוחים הראשונים תעשה לאחר מקלחת טובה או לאחר הצמדת מגבת רטובה וחמה לעור הפנים. זה יעזור לגילוח קל ונטול תקלות.

מה זה גילוח רטוב קלאסי ומה זה גילוח יבש ?

​מה זה גילוח רטוב קלאסי ומה זה גילוח יבש ?


הגילוח היבש או הגילוח במכונות הגילוח, הוא פיתרון טוב לגילוח מהיר אך כגילוח יומיומי הוא מייצר בעיות :

1.  עור ושיער המצטברים ברשתות המכונה גורמים להתרבות חיידקים ואם המכונה לא נשטפת היטב, המגע בעור יכול לגרום לגירויים שונים

2.  עקב אופן הפעולה של המכונות והרשתות המגנות על העור ממגע הלהבים, החיתוך נעשה מעל העור ולכן יוצר גילוח פחות איכותי מזה של סכיני גילוח. מצד שני, במכונות מסוימות יתכן והשיער נמשך לפני שהוא נחתך, דבר היכול לגרום לשיער לגדול במקביל ומתחת לעור, דבר היוצר גירויים ומראה לא אסטטי

3.  מאחר והשיער נחתך כאשר הוא יבש, הלהבים מאבדים מחדותם מהר יותר מאשר בגילוח רטוב כך שבגילוח יומיומי, יש לצפות שלאחר כמה חודשי שימוש יש צורך בהחלפת הלהבים - ענין יקר למדי
הגילוח הרטוב המתכונת המודרנית עושה שימוש בתרסיסי קצף או ג'ל אותם יש למרוח על העור וסכינים מרובות להבים, החל משניים בסנסור של ג'ילט, דרך המאך של אותה חברה ועד הפיוז'ן שהוא הדגם האחרון. התרסיסים גורמים לייבוש העור בעוד הסכינים מואשמים לא אחת כמקור לגדילת שיער מתחת לעור בגלל משיכת השיער וחיתוך בנקודה שנמצאת מתחת לעור.
הגילוח הרטוב הקלאסי עושה שימוש בסבונים או משחות גילוח אותם יש להקציף בספל או על הפנים. הגילוח הרטוב מחייב שימוש במים חמים כדי לרכך את השיער, דבר המקל על סכין הגילוח לבצע את פעולת החיתוך. בלהב היחיד יש פחות סיכון בגרימת גדילת השיער מתחת לעור וגירויים שונים.
לסיכום, הגילוח הרטוב פשוט כיף אמיתי המשאיר את העור נקי, חלק וגורם לריענון כללי.

Shaving on the Edge (Both of Them)

Safety Razors Regain Popularity for Men

The venerable safety razor — often a double-edged razor (a single blade with two sharp sides) — is having a renaissance.

 

The New York Times finally discovers whats all about

 

Andrew Luck won't shave because he is afraid of razor burn

“I know it’s a bad look. My girlfriend tells me every day. My mom tells me,” Luck said on a conference call with reporters in Denver. “I realize it’s a bad look. But I’m not going for any specific look.”
“To be honest, I don’t like shaving during the season. Razor burn,” Luck said. “If you grow it this long, you might as well keep it.”

I think somebody must introduce him to wetshaving !?!

Why more women are shaving their faces

Shaving your face could help skin stay youthful, according to some beauty experts.

Sometimes called "dermaplaning," the process of shaving a woman's face can take place in a professional dermatologist's office or can be a DIY job.

Read more

How to Shave with a Double Edge Safety Razor

 • Soak your brush in steaming water; this softens the bristles. Using a brush will enhance any man’s shaving experience. Brushes help lift hairs, which means a closer shave.

 • Shake some of the water out of the brush. Using the damp brush, lather your shave soap or cream. Let the bristles massage your face as you apply the lather in circular motions. If your lather turns into a Santa beard, you’re on the right path.

 • Make the first pass with your razor. Keep it angled at about 30 degrees.

 • Pull straight down. Don’t apply pressure – let the handle’s weight take care of that.

 • Flex or do something else you consider manly. Maybe chop down a tree with an axe.

 • Repeat.

  Research shaving forums – you’ll find a wealth of information. I recommend Badger and BladeThe Shave Den and The Shave Nook.

  The DE community is tight-knit and shavers are usually more than willing to give advice. I’ve literally had a random stranger call me to ask about safety razors because his wife’s boss told him I use one.

  People respect the double-edged shaver.

  Safety razors are not for everyone: just like how a hard day’s work, standing your ground, hauling wood, and opening doors for beautiful women aren’t for everyone. To each his own, I suppose.

  Cited from: Double Edge Razor Guide - How to Shave with a DE Razor — Gentleman's Gazette